|
Table
|
|
Qualifying / Elimination
|
|
Semi Finals
|
|
Preliminary Finals
|
|
Grand Final
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Sydney
|
|
1
|
Sydney
|
|
Sydney
|
|
2
|
Melbourne
|
|
4
|
Cronulla-Sutherland
|
|
South Sydney
|
|
Sydney
|
|
|
Melbourne
|
|
3
|
South Sydney
|
|
2
|
Melbourne
|
|
Melbourne
|
|
|
4
|
Cronulla-Sutherland
|
|
3
|
South Sydney
|
|
Cronulla-Sutherland
|
|
|
5
|
Penrith
|
|
5
|
Penrith
|
|
Cronulla-Sutherland
|
|
6
|
Brisbane
|
|
8
|
Auckland
|
|
Penrith
|
|
|
7
|
St. George Illawarra
|
|
6
|
Brisbane
|
|
South Sydney
|
|
8
|
Auckland
|
|
7
|
St. George Illawarra
|
|
St. George Illawarra
|
|
|
9
|
Wests
|
|
10
|
Canberra
|
|
11
|
Newcastle
|
|
12
|
Canterbury-Bankstown
|
|
13
|
North Queensland
|
|
14
|
Gold Coast
|
|
15
|
Manly-Warringah
|
|
16
|
Parramatta
|
|
17
|
|
|
18
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elimination Final
|
|
8
|
Auckland
|
|
|
5
|
Penrith
|
|
|
Semi Final
|
|
|
|
Penrith
|
|
Qualifying Final
|
|
|
Cronulla-Sutherland
|
|
|
Preliminary Final
|
|
4
|
Cronulla-Sutherland
|
|
|
|
|
|
South Sydney
|
|
|
1
|
Sydney
|
|
|
|
|
|
Sydney
|
|
|
Grand Final
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydney
|
Qualifying Final
|
|
|
|
|
|
Preliminary Final
|
|
|
Melbourne
|
|
2
|
Melbourne
|
|
|
|
|
|
|
Melbourne
|
|
|
3
|
South Sydney
|
|
|
Semi Final
|
|
|
|
|
|
Cronulla-Sutherland
|
|
|
|
|
South Sydney
|
|
Elimination Final
|
|
|
St. George Illawarra
|
|
|
7
|
St. George Illawarra
|
|
|
6
|
Brisbane
|
|
|
Key:
|
|
Losing team progressing
|
|
Winning team progressing
|
|
Template
Includes
- Winning team automatically displayed in bold (8 team finals with table)
Usage
{{8 team finals with table
| team1 = Sydney
| team2 = Melbourne
| team3 = South Sydney
| team4 = Cronulla-Sutherland
| team5 = Penrith
| team6 = Brisbane
| team7 = St. George Illawarra
| team8 = Auckland
| team9 = Wests
| team10 = Canberra
| team11 = Newcastle
| team12 = Canterbury-Bankstown
| team13 = North Queensland
| team14 = Gold Coast
| team15 = Manly-Warringah
| team16 = Parramatta
| team17 =
| team18 =
| SF1-team1 = Cronulla-Sutherland
| SF1-team2 = Penrith
| SF2-team1 = South Sydney
| SF2-team2 = St. George Illawarra
| PF1-team1 = Sydney
| PF1-team2 = South Sydney
| PF2-team1 = Melbourne
| PF2-team2 = Cronulla-Sutherland
| GF-team1 = Sydney
| GF-team2 = Melbourne
| premiers = Sydney
}}
{{8 team finals
| EF1-details = Elimination Final
| EF1-#1 = 8
| EF1-team1 = Auckland
| EF1-#2 = 5
| EF1-team2 = '''Penrith'''
| EF2-details = Elimination Final
| EF2-#1 = 7
| EF2-team1 = '''St. George Illawarra'''
| EF2-#2 = 6
| EF2-team2 = Brisbane
| QF1-details = Qualifying Final
| QF1-#1 = 4
| QF1-team1 = Cronulla-Sutherland
| QF1-#2 = 1
| QF1-team2 = '''Sydney'''
| QF2-details = Qualifying Final
| QF2-#1 = 2
| QF2-team1 = '''Melbourne'''
| QF2-#2 = 3
| QF2-team2 = South Sydney
| SF1-details = Semi Final
| SF1-team1 = Penrith
| SF1-team2 = '''Cronulla-Sutherland'''
| SF2-details = Semi Final
| SF2-team1 = '''South Sydney'''
| SF2-team2 = St. George Illawarra
| PF1-details = Preliminary Final
| PF1-team1 = South Sydney
| PF1-team2 = '''Sydney'''
| PF2-details = Preliminary Final
| PF2-team1 = '''Melbourne'''
| PF2-team2 = Cronulla-Sutherland
| GF-details = Grand Final
| GF-team1 = '''Sydney'''
| GF-team2 = Melbourne
}}